Kuchnia

Żywienie w Przedszkolu i Żłobku

Na terenie naszej placówki funkcjonuje firma cateringowa, która przygotowuje posiłki specjalnie dla dzieci z Przedszkola i Żłobka MISIEK, w której dbamy o to, aby przygotowywane dania dostarczały dzieciom wszystkich niezbędnych składników odżywczych i energetycznych. Dzięki współpracy z dietetykiem posiłki planowane są tak aby zawierały produkty zgodne z piramidą żywienia. Produkty żywnościowe dostarczane do naszej kuchni są zawsze świeże, ze znanych źródeł i od sprawdzonych dostawców.

Każdego dnia serwowane jest 5 posiłków w żłobku i przedszkolu( Śniadanie, II Śniadanie, Zupa, II Danie, Deser, Podwieczorek). Dania są zawsze świeże i przygotowywane w danym dniu. Kuchnia nie stosuje wzmacniaczy smaku, produktów mrożonych, gotowych do spożycia.

Dieta Maluszka- w najmłodszych grupach żłobka dieta dziecka jest rozszerzana indywidualnie wg. zaleceń WHO.
Dieta Alergika – Rodzic ma obowiązek poinformować kuchnie i kadrę przedszkola o alergiach pokarmowych dziecka, kuchnia ma w obowiązku zaznaczać wszystkie alergeny w jadłospisie. Na prośbę rodzica, dieta dziecka z alergią pokarmową będzie dostosowana wg zaleceń.

Nasza kuchnia świadczy również usługi cateringowe, oznacza to, że rodzic może w danych dniu zamówić na wynos dania obiadowe z naszego jadłospisu. Wystarczy złożyć zamówienie przyprowadzając dziecko do placówki lub dzień wcześniej.
Dzieci mają stały dostęp do wody niegazowanej.