Przejdź do treści

Kadra

Karolina Gurba–Berowska – Dyrektorka Przedszkola i Żłobka „MISIEK„

Swoją ścieżkę zawodową w pracy z dziećmi rozpoczęłam jako nauczyciel oddziału zerowego. Posiadam wieloletnie doświadczenie w  pracy w Żłobku jako opiekunka dziecięca. Od 2016 roku pracowałam na stanowisku pedagoga przedszkolnego oraz dyrektora metodycznego.  W tym czasie, realizując zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego, dobrze poznałam  prawo oświatowe oraz polski system oświaty.

Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz pedagogiem opiekuńczo wychowawczym. Studia magisterskie ukończyłam na Akademii Ignatianum w Krakowie. Następnie odbyłam studia z zakresu zarządzania oświatą w PWSZ w Nowym Sączu.

Moja ścieżka zawodowa to efekt połączenia pasji z pracą. Bycie mamą  pomaga mi się dopełnić w pracy pedagogicznej.  Mam świadomość, że nauczyciel to osoba mająca wpływ na przyszłe życie swoich wychowanków dlatego kieruje się zasadą  „Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron.” BARBARA CAGE

Kadra Przedszkola

Katarzyna Tokarz – Zastępczyni dyrektorki – Nauczycielka Przedszkola, wychowawczyni grupy

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, ukończyłam studia o kierunku Wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną. W zawodzie pracuję 1,5 roku.

Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Moja praca jest moją pasją, w nauczaniu dążę do tego, aby dzieci wyrażały swoje autentyczne emocje i potrafiły budować własną wartość. Każde dziecko jest inne, ale każde tak samo ważne dlatego stosuję zasadę indywidualnego podejścia. Prywatnie mama 3-letniej córeczki, bardzo lubię gotować i spędzać aktywnie czas z moją rodziną i przyjaciółmi.

Dominika TokarzNauczycielka w Przedszkolu

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Ukończyłam studia Pedagogiczne w Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu o kierunku Wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną.

Wybierając zawód kierowałam się wewnętrzną potrzebą poznania i zbliżenia się do świata Dziecka.Okres dzieciństwa jest fundamentem w rozwoju człowieka. Nauczyciel wspierając w prawidłowy sposób rozwój Dziecka, może być świadkiem niezwykłych procesów i przemian a także niejednokrotnie wpływać na nie. Praca z dziećmi jest dla mnie powołaniem i spełnieniem. Uśmiech Dziecka a także jego sukcesy edukacyjne i wychowawcze są dla mnie zaszczytną nagrodą. W swojej pracy staram się dostrzegać indywidualne potrzeby oraz predyspozycje każdego Dziecka. Jest dla mnie niezwykle ważne aby każde Dziecko miało przestrzeń do wyrażania samego siebie już od pierwszych lat życia.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch córeczek. Wolny czas lubię spędzać z rodziną i przyjaciółmi.

Ewa Mularczyk – Lektorka języka angielskiegoNauczycielka w Przedszkolu

Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek: wychowanie przedszkolne z językiem angielskim. Studia magisterskie kontynuowałam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku nauczanie początkowe. Swoją karierę zawodową rozpoczęłam jako wychowawca oddziału zerowego oraz jako nauczyciel języka angielskiego, zarówno w przedszkolach jak i w szkole.

Przedszkole to dla mnie nie tylko miejsce pracy, ale przede wszystkim przestrzeń w której realizuję swoje pasje, jednocześnie wpływając na rozwój dzieci. Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. Przebywanie i praca w przedszkolu daje mi mnóstwo radości i satysfakcji, ale także wiele uczy. W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka, dążę do jego wszechstronnego rozwoju i staram się dostrzegać jego potrzeby oraz zainteresowania. Najważniejsze dla mnie jest to, aby każde dziecko czuło się wyjątkowe, wartościowe i bezpieczne.

Dorota Bulanda – Nauczycielka w Przedszkolu

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie uzyskałam tytuł magistra.
Jestem osobą kreatywną. Chętnie realizuje swoje pomysły w pracy, często organizując zajęcia artystyczne. Dzięki sztuce dzieci rozwijają swoje talenty, poszerzają wyobraźnię, uczą się kreatywności a także kształtują motorykę. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji.

Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełnia błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci- są ludzie. /Janusz Korczak/

Paulina Skupień – Nauczycielka w Przedszkolu, nauczycielka muzyki / rytmiki

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Skończyłam studia pedagogiczne o specjalności nauczanie początkowe z wychowaniem muzycznym. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w przedszkolu. Przez wiele lat śpiewałam w chórze, prowadziłam też zespół dziecięcy. 
Muzyka towarzyszy mi od zawsze, dlatego w swojej pracy bardzo często wykorzystuje zajęcia muzyczno – ruchowe. Dzięki nim dzieci najszybciej przyswajają wiedzę, zaspokajają swoją naturalną potrzebę ruchu i mogą w prosty sposób wyrazić emocje.

Praca w przedszkolu daje mi dużo satysfakcji, a uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą. Uwielbiam dzieci za ich szczerość i do każdego staram się podchodzić indywidualnie. Cechuje mnie cierpliwość, kreatywność i sumienność. 

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą 2 dzieci. Lubię spędzać czas na łonie natury z najbliższymi. Relaksuje się haftując ręcznie i oglądając dobre filmy/seriale. 

Judyta Ruman – Nauczycielka w Przedszkolu

Ukończyłam studia na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu o kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując w prywatnych placówkach przedszkolnych. Zawsze ceniłam sobie zdobywanie nowych doświadczeń – w tym celu uczestniczyłam w wielu kursach i szkoleniach.

Praca z dziećmi to droga, którą wybrałam świadomie. Największą satysfakcją zawodową jest dla mnie obserwowanie dzieci jak odnoszą woje „małe = wielkie” sukcesy. To właśnie od dzieci uczę się czerpać radość z najprostszych rzeczy. W swojej pracy staram się dostrzegać indywidualne potrzeby i predyspozycje każdego dziecka. Ważne jest aby dziecko miało przestrzeń do wyrażania samego siebie już od najmłodszych lat. Głównym celem mojej pracy jest dążenie do jak najlepszej jakości pracy, czego wynikiem są uśmiechnięte buzie dzieci oraz rodziców. Jestem również mamą chłopca, który w cudowny sposób ukazuje mi swoje dziecięce pragnienia, a także zaraża mnie swoją radością i optymizmem.

Beata Klimecka – Nauczycielka w Przedszkolu

Kinga Kruczek – Asystentka nauczyciela w Przedszkolu

Jestem absolwentką szkoły średniej. Obecnie studiuję w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, na kierunku: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Doświadczenie w pracy z dziećmi nabyłam, pracując jako prywatna opiekunka dziecięca, a także jako asystent nauczyciela w przedszkolu.

Cechuje mnie zaangażowanie, empatia oraz cierpliwość. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi oraz odkrywać w nich pasje i kreatywność. Staram się podchodzić indywidualnie do każdego dziecka i pomagać mu w rozwoju dydaktycznym oraz emocjonalnym. Prywatnie aktywnie spędzam czas z rodziną i przyjaciółmi. Lubię czytać książki i podróżować.

„Dziecko chce być dobre .Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”

Justyna Nosal – Asystentka nauczyciela w Przedszkolu

Jestem absolwentką szkoły średniej . Ukończyłam kurs opiekuna w żłobku oraz pomocy nauczyciela. Dzięki któremu mogłam zacząć pracować w tej placówce, miejscu , w którym rozwijam swoje pasje i samą siebie . Odbyłam staż , który pogłębił moją wiedzę na temat opieki i rozwoju dzieci. Jestem osobą kreatywną, pomysłowa, i zaangażowana w to co robię. Na co dzień wychowuje dwójkę dzieci – 2,5 letniego syna Gabriela i 5letnia córkę Wiktorię. Uwielbiam spędzać z nimi każdą wolną chwilę. Uczą mnie cierpliwości, radości z każdego dna. Moją pasją jest rękodzieło artystyczne. Tworzę wiele pomysłowych rzeczy, które cieszą mnie oraz obdarowywanych nimi ludzi.


Kadra Żłobka

Anna Lipińska – Koordynatorka – Opiekunka w Żłobku

Jestem absolwentka PWSZ w Nowym Sączu na kierunku pedagogika. Ukończyłam również kursy przygotowania pedagogicznego  i opiekuna w Żłobku i Klubie Dziecięcym.

W mojej pracy z dziećmi najważniejszy jest dla mnie ich uśmiech. Dziecko, które jest otoczone miłością i zaangażowaniem osoby, która się nim opiekuje odwdzięcza się szczerym dziecięcym uśmiechem, dzięki któremu  każdy dzień staje się piękniejszy.

Prywatnie wychowuje dwóch synów 8-letniego Igora i 5-letniego Filipa, którzy każdego dnia uczą mnie cierpliwości, wytrwałości a przedewszystkim radości z każdego nowego dnia.  Uwielbiamy spędzać aktywnie każdą wolną chwile spełniając te małe i większe dziecięce marzenia.

Katarzyna FydaOpiekunka w Żłobku

Jestem absolwentką szkoły średniej. Ukończyłam kurs opiekun w Żłobku. Dzięki temu poszerzyłam zainteresowania i pasję przy pracy z dziećmi i w tym kierunku odbyłam praktykę i staż w Żłobku. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi. Jestem osobą kreatywną z dużą ilością pomysłów które okazuję podczas zabaw i zajęć z dziećmi. Moja praca daje mi dużo radości i satysfakcji. A najlepszą nagrodą za moją pracę jest uśmiech na twarzy dziecka. Prywatnie uwielbiam zwiedzać i podróżować oraz spędzać aktywnie czas z rodziną i przyjaciółmi.

Amelia Gajewska – Opiekunka w Żłobku

Jestem absolwentką szkoły średniej. Ukończyłam kurs Opiekuna w Żłobku w Klubie Dziecięcym. Aktualnie robię kurs na terapeutę zajęciowego, aby poszerzać moją wiedzę na temat pracy z dziećmi. Odbyłam staż, który pogłębił moją wiedzę i doświadczenie na moim obecnym stanowisku pracy. Jestem bardzo zaangażowaną osobą, co daje mi satysfakcję z tego co potrafię wnieść do środowiska w którym pracuje. Staram się codziennie dawać radość moim podopiecznym, bo dzięki temu wiem, że czują się bezpiecznie w naszej małej żłobkowej rodzince. Prywatnie wychowuje dwójkę cudownych dzieci – Nikolke i Filipka. Cenię sobą nade wszystko prawdziwe przyjaźnie, które pielęgnuje nawet małymi gestami.

„ Najważniejsze w życiu jest to co się kocha„

Anna Cempa – Opiekunka w Żłobku

Ukończyłam studia na kierunku Edukacja Artystyczna oraz kurs Opiekuna w Żłobku. Odbywam staż, dzięki któremu pogłębiam widzę na temat pracy z dziećmi. Moim priorytetem jest wspieranie rozwoju dzieci.

Jestem mocno zaangażowa w swoją pracę, a widok szczęśliwego, uśmiechniętego dziecka sprawia, że każdy dzień w żłobku jest lepszy od poprzedniego.

Prywatnie jestem mamą sześciolatka oraz trzylatki. Uwielbiam wspierać rozwój moich skarbów, a ich postępy to mój wielki sukces. Kochamy aktywnie spędzać czas. 

Agnieszka Kwiatkowska – Nauczycielka w Żłobku

Donata Kalisz – Mirek – Opiekunka w Żłobku


Specjaliści Przedszkola i Żłobka

Adrianna Para – Logopedka, pedagog specjalny

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach specjalność logopedia. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu o specjalności resocjalizacja. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku psychologia i pedagogika sądowa w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu, oraz studium pedagogiczne w zakresie przygotowania pedagogicznego w PWSZ. Doświadczenie zdobyłam na praktykach zawodowych w szkole podstawowej oraz na świetlicy środowiskowej. Cechuje mnie pozytywna energia, zaangażowanie, cierpliwość i umiejętność pracy w grupie. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Moją pasją jest mój ogród a czas wolny chętnie spędzam aktywnie z rodzina.

Aleksandra Bożek – Psycholożka

Elżbieta Kruczek – Pielęgniarka

Anna Motak – Dietetyczka