Kadra

Karolina Gurba–Berowska – Dyrektor Przedszkola i Żłobka „MISIEK„

Swoją ścieżkę zawodową w pracy z dziećmi rozpoczęłam jako nauczyciel oddziału zerowego. Posiadam wieloletnie doświadczenie w  pracy w Żłobku jako opiekunka dziecięca. Od 2016 roku pracowałam na stanowisku pedagoga przedszkolnego oraz dyrektora metodycznego.  W tym czasie, realizując zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego, dobrze poznałam  prawo oświatowe oraz polski system oświaty.

Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz pedagogiem opiekuńczo wychowawczym. Studia magisterskie ukończyłam na Akademii Ignatianum w Krakowie. Następnie odbyłam studia z zakresu zarządzania oświatą w PWSZ w Nowym Sączu.

Moja ścieżka zawodowa to efekt połączenia pasji z pracą. Bycie mamą  pomaga mi się dopełnić w pracy pedagogicznej.  Mam świadomość, że nauczyciel to osoba mająca wpływ na przyszłe życie swoich wychowanków dlatego kieruje się zasadą  „Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron.” BARBARA CAGE

Katarzyna Tokarz – Nauczyciel Przedszkola, wychowawca grupy

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, ukończyłam studia o kierunku Wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną. W zawodzie pracuję 1,5 roku. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Moja praca jest moją pasją, w nauczaniu dążę do tego, aby dzieci wyrażały swoje autentyczne emocje i potrafiły budować własną wartość. Każde dziecko jest inne, ale każde tak samo ważne dlatego stosuję zasadę indywidualnego podejścia. Prywatnie mama 3-letniej córeczki, bardzo lubię gotować i spędzać aktywnie czas z moją rodziną i przyjaciółmi.

Magdalena Mikołajczyk – Logopeda i Terapeuta pedagogiczny, wychowawca grupy

Ukończyłam Logopedie z terapią pedagogiczną na PWSZ w Nowym Sączu. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi z trudnościami w rozwoju i zaburzeniami mowy. Najważniejsze dla mnie jest wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka, rozumienie jego potrzeb oraz indywidualne podejście do każdego dziecka. Prywatnie jestem mamą 3 – latki, dlatego też rozumiem jak ważne dla rodzica jest zapewnienie swojemu dziecku jak najlepszej opieki.

 

Katrzyna Żywczak – Pielęgniarka, wychowawca grupy

Opiekunka w Żłobku Adrianna Para Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach specjalność logopedia. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu o specjalności resocjalizacja. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku psychologia i pedagogika sądowa w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu, oraz studium pedagogiczne w zakresie przygotowania pedagogicznego w PWSZ. Doświadczenie zdobyłam na praktykach zawodowych w szkole podstawowej oraz na świetlicy środowiskowej. Cechuje mnie pozytywna energia, zaangażowanie, cierpliwość i umiejętność pracy w grupie. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Moją pasją jest mój ogród a czas wolny chętnie spędzam aktywnie z rodzina.

Adrianna Para – Opiekunka w Żłobku

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach specjalność logopedia. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu o specjalności resocjalizacja. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku psychologia i pedagogika sądowa w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu, oraz studium pedagogiczne w zakresie przygotowania pedagogicznego w PWSZ. Doświadczenie zdobyłam na praktykach zawodowych w szkole podstawowej oraz na świetlicy środowiskowej. Cechuje mnie pozytywna energia, zaangażowanie, cierpliwość i umiejętność pracy w grupie. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Moją pasją jest mój ogród a czas wolny chętnie spędzam aktywnie z rodzina.

 

Agnieszka HorowskaLektor języka angielskiego

Ukończyłam studia w PWSZ w Nowym Sączu na kierunku nauczanie początkowe z językiem angielskim. Studia magisterskie kontynuowałam na UP w Krakowie, kierunek wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne. Dodatkowo studiowałam zarządzanie oświata z elementami wdrażania projektów unijnych. Dlaczego praca z dziećmi ?. Kocham ich kreatywność, szczerość, zaangażowanie i chęć do współpracy. Przebywanie z dziećmi motywuje mnie do ciągłego rozwoju i pobudzania swojej wyobraźni ciągle nowymi pomysłami zajęć aby były dla każdego dziecka jak najbardziej przystępne. W życiu kieruje się zasadą, iż dobry nauczyciel to nauczyciel z pasją i taki, który potrafi słuchać dzieci, które wzruszają, uczą i inspirują. 

“Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. […] Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie.”

/Janusz Korczak/.

W swojej pracy ciągle dążę do tego, aby być dla naszych pociech jak najlepszym przewodnikiem. Będąc mama 14 miesięcznego chłopca mam okazję doskonalić tę umiejętność także poza pracą. Kocham czytać książki, nie tylko te edukacyjne, uwielbiam książki detektywistyczne, si-fi oraz przygodowe.

Katarzyna FydaOpiekunka w Żłobku

Jestem absolwentką szkoły średniej. Ukończyłam kurs opiekun w Żłobku. Dzięki temu poszerzyłam zainteresowania i pasję przy pracy z dziećmi i w tym kierunku odbyłam praktykę i staż w Żłobku. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi. Jestem osobą kreatywną z dużą ilością pomysłów które okazuję podczas zabaw i zajęć z dziećmi. Moja praca daje mi dużo radości i satysfakcji. A najlepszą nagrodą za moją pracę jest uśmiech na twarzy dziecka. Prywatnie uwielbiam zwiedzać i podróżować oraz spędzać aktywnie czas z rodziną i przyjaciółmi.

Agnieszka Góra – nauczyciel Przedszkola, wychowawca grupy

Ukończyłam studia licencjackie oraz magisterskie w PWSZ w Nowym Sączu na kierunku edukacja przedszkolna i  wczesnoszkolna. Jestem autorką kilku artykułów naukowych, które zostały wydane z ramienia uczelni. Posiadam kwalifikacje z zakresu animacji kultury. Ukończyłam również Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu, gdzie zdobyłam uprawnienia z zakresu kierowania i zarządzania oświatą. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam jako opiekunka dziecięca. Następnie przez kilka lat pełniłam funkcję nauczyciela wychowania przedszkolnego w placówkach prywatnych oraz publicznych. W ubiegłym roku zrealizowałam awans zawodowy i uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego.  Cechuje mnie determinacja i wielozadaniowość, co niewątpliwie można dostrzec zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Moje motto w pracy:

“Nie zabieraj dziecku kamieni spod nóg, bo gdy dorośnie potknie się o ziarenko piasku”