Kadra

Karolina Gurba–Berowska – Dyrektor Przedszkola i Żłobka „MISIEK„

Swoją ścieżkę zawodową w pracy z dziećmi rozpoczęłam jako nauczyciel oddziału zerowego. Posiadam wieloletnie doświadczenie w  pracy w Żłobku jako opiekunka dziecięca. Od 2016 roku pracowałam na stanowisku pedagoga przedszkolnego oraz dyrektora metodycznego.  W tym czasie, realizując zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego, dobrze poznałam  prawo oświatowe oraz polski system oświaty.

Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz pedagogiem opiekuńczo wychowawczym. Studia magisterskie ukończyłam na Akademii Ignatianum w Krakowie. Następnie odbyłam studia z zakresu zarządzania oświatą w PWSZ w Nowym Sączu.

Moja ścieżka zawodowa to efekt połączenia pasji z pracą. Bycie mamą  pomaga mi się dopełnić w pracy pedagogicznej.  Mam świadomość, że nauczyciel to osoba mająca wpływ na przyszłe życie swoich wychowanków dlatego kieruje się zasadą  „Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron.” BARBARA CAGE

Katarzyna Tokarz – Nauczyciel Przedszkola, wychowawca grupy

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, ukończyłam studia o kierunku Wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną. W zawodzie pracuję 1,5 roku. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Moja praca jest moją pasją, w nauczaniu dążę do tego, aby dzieci wyrażały swoje autentyczne emocje i potrafiły budować własną wartość. Każde dziecko jest inne, ale każde tak samo ważne dlatego stosuję zasadę indywidualnego podejścia. Prywatnie mama 3-letniej córeczki, bardzo lubię gotować i spędzać aktywnie czas z moją rodziną i przyjaciółmi.

Katrzyna Żywczak – Pielęgniarka, wychowawca grupy

Adrianna Para – Logopeda i Terapeuta pedagogiczny, wychowawca grupy

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach specjalność logopedia. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu o specjalności resocjalizacja. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku psychologia i pedagogika sądowa w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu, oraz studium pedagogiczne w zakresie przygotowania pedagogicznego w PWSZ. Doświadczenie zdobyłam na praktykach zawodowych w szkole podstawowej oraz na świetlicy środowiskowej. Cechuje mnie pozytywna energia, zaangażowanie, cierpliwość i umiejętność pracy w grupie. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Moją pasją jest mój ogród a czas wolny chętnie spędzam aktywnie z rodzina.

Agnieszka HorowskaLektor języka angielskiego

Ukończyłam studia w PWSZ w Nowym Sączu na kierunku nauczanie początkowe z językiem angielskim. Studia magisterskie kontynuowałam na UP w Krakowie, kierunek wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne. Dodatkowo studiowałam zarządzanie oświata z elementami wdrażania projektów unijnych. Dlaczego praca z dziećmi ?. Kocham ich kreatywność, szczerość, zaangażowanie i chęć do współpracy. Przebywanie z dziećmi motywuje mnie do ciągłego rozwoju i pobudzania swojej wyobraźni ciągle nowymi pomysłami zajęć aby były dla każdego dziecka jak najbardziej przystępne. W życiu kieruje się zasadą, iż dobry nauczyciel to nauczyciel z pasją i taki, który potrafi słuchać dzieci, które wzruszają, uczą i inspirują. 

„Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. […] Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie.”

/Janusz Korczak/.

W swojej pracy ciągle dążę do tego, aby być dla naszych pociech jak najlepszym przewodnikiem. Będąc mama 14 miesięcznego chłopca mam okazję doskonalić tę umiejętność także poza pracą. Kocham czytać książki, nie tylko te edukacyjne, uwielbiam książki detektywistyczne, si-fi oraz przygodowe.

Katarzyna FydaOpiekunka w Żłobku

Jestem absolwentką szkoły średniej. Ukończyłam kurs opiekun w Żłobku. Dzięki temu poszerzyłam zainteresowania i pasję przy pracy z dziećmi i w tym kierunku odbyłam praktykę i staż w Żłobku. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi. Jestem osobą kreatywną z dużą ilością pomysłów które okazuję podczas zabaw i zajęć z dziećmi. Moja praca daje mi dużo radości i satysfakcji. A najlepszą nagrodą za moją pracę jest uśmiech na twarzy dziecka. Prywatnie uwielbiam zwiedzać i podróżować oraz spędzać aktywnie czas z rodziną i przyjaciółmi.

Judyta Ruman Nauczyciel w Przedszkolu

Ukończyłam studia na PWSZ w Nowym Sączu o kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując w prywatnych placówkach przedszkolnych. Zawsze ceniłam sobie zdobywanie nowych doświadczeń. W tym celu uczestniczyłam w różnych kursach.

Praca z dziećmi to droga, którą wybrałam świadomie. Największą satysfakcją zawodową jest dla mnie obserwowanie dzieci jak odnoszą swoje „małe = wielkie” sukcesy. To właśnie od dzieci uczę się czerpać radość z najprostszych rzeczy. W swojej pracy staram się dostrzegać indywidualne potrzeby i predyspozycje każdego dziecka. Ważne jest aby dziecko miało przestrzeń do wyrażania samego siebie już od najmłodszych lat. Głównym celem mojej pracy jest dążenie do jak najlepszej jakości pracy, czego wynikiem są uśmiechnięte buzie dzieci oraz rodziców. Czas wolny spędzam aktywnie z rodziną. Jestem również mamą chłopca, który w cudowny sposób ukazuje mi swoje dziecięce pragnienia, a także zaraża mnie swoją radością i optymizmem.

Dorota Zawiłowicz Nauczyciel w Przedszkolu

Ukończyłam studia licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku pedagogika o specjalizacji: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Ważny jest dla mnie rozwój dlatego kontynuuję studia, aby zdobyć tytuł magistra. Swoje doświadczenie zdobywam dzięki pracy zawodowej w przedszkolu.

Od zawsze chciałam pracować z dziećmi. Moim priorytetem jest czerpanie radości i satysfakcji z wykonywanego zawodu. Uważam, iż nauczyciel powinien być przewodnikiem, autorytetem, ale również przyjacielem. Ważne jest by przekazywał on wiedzę, umiejętności wartości, które w znaczącym stopniu wpływają na dziecko szczególnie w edukacji przedszkolnej, gdyż właśnie w tym okresie jest on pierwszym wychowawcą, opiekunem. Otwartość i bezpośredniość dzieci dają tyle radości, iż wracam do nich codziennie z uśmiechem.

Anna Lipińska – Opiekunka w Żłobku

Jestem absolwentka PWSZ w Nowym Sączu na kierunku pedagogika. Ukończyłam również kursy przygotowania pedagogicznego  i opiekuna w Żłobku i Klubie Dziecięcym.

Swoje doświadczenie zdobywłam w trakcie studiów jako prywatna opiekunka dziecięca, po studiach jako opiekunka w przedszkolu i żłobku.

W mojej pracy z dziećmi najważniejszy jest dla mnie ich uśmiech. Dziecko, które jest otoczone miłością i zaangażowaniem osoby, która się nim opiekuje odwdzięcza się szczerym dziecięcym uśmechem, dzięki któremu  każdy dzień staje się piękniejszy.

Prywatnie wychowuje dwóch synów 6-letniego Igora i 3-letniego Filipa, którzy każdego dnia uczą mnie cierpliwości, wytrwałości a przedewszytkim radości z każdego nowego dnia.  Uwielbiamy spędzać aktywnie każdą wolną chwile spełniając te małe i większe dziecięce marzenia.

Martyna Pogwizd – Pomoc nauczyciela w Przedszkolu

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku lingwistyka dla biznesu. Aktualnie kontynuuje naukę na PWSZ studiuję logopedię i terapię pedagogiczną na stopniu magisterskim. Ukończyłam również kurs opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym.

Będę prowadziła z dziećmi zajęcia z języka angielskiego, gdzie będziemy poznawać ten język poprzez wspólną zabawę. Swoje doświadczenie poszerzam codziennie pracując z dziećmi poznając je i ich potrzeby. Od nich uczę się szczerość ,otwartość i spontaniczności. Praca sprawia mi dużo przyjemności i satysfakcji. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem dziecka i jego indywidualnymi potrzebami.

Ewa Mularczyk – Nauczyciel w Przedszkolu

Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek: wychowanie przedszkolne z językiem angielskim. Studia magisterskie kontynuowałam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku nauczanie początkowe. Swoją karierę zawodową rozpoczęłam jako wychowawca oddziału zerowego oraz jako nauczyciel języka angielskiego, zarówno w przedszkolach jak i w szkole.

Przedszkole to dla mnie nie tylko miejsce pracy, ale przede wszystkim przestrzeń w której realizuję swoje pasje, jednocześnie wpływając na rozwój dzieci. Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. Przebywanie i praca w przedszkolu daje mi mnóstwo radości i satysfakcji, ale także wiele uczy. W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka, dążę do jego wszechstronnego rozwoju i staram się dostrzegać jego potrzeby oraz zainteresowania. Najważniejsze dla mnie jest to, aby każde dziecko czuło się wyjątkowe, wartościowe i bezpieczne.